Dorian Gray Empyrean N CopperRidge Diamond Rush

HD: A

ED: 0/0

OCD: free

SA: free

HSF4, PRA, DM, MDR1: clear

CEA: +/-

 

 

Gray to długo oczekiwany członek gangu Mareeba. Jest Amerykaninem urodzonym w Czechach w miocie będącym wynikiem kooperacji trzech hodowli – amerykańskich linii Empyrean i CopperRidge oraz czeskiej hodowli Diamond Rush.

Na razie trudno powiedzieć co z niego wyrośnie – jest totalnym słodziakiem, przymila się do wszystkich domowników, zagonił kozy mając 7,5 tygodnia – choć hodowczyni ostrzegała, że to typowy show i raczej nie będzie pracował przy pasieniu. Ciekawy jest wszystkiego. Odważny bardzo. Na pewno zadebiutuje wkrótce na ringu.

Update! Już coraz bardziej możemy powiedzieć jaki jest Dorian Gray! Łączy on w sobie takie cechy, które wspólnie składają się na obraz  idealnego reprezentanta płci męskiej Aussie. Jesteśmy w nim zakochani i zadziwia nas każdego dnia.Z jednej strony odważny – broni stada nawet po ciemku, gdy suki trzymają się z tyłu, a z drugiej niesamowicie karny i subtelny. Mówi się do niego raz – i wyraźnie widać, że stara się nie popełnić tego samego błędu przy kolejnym podejściu. OGROMNA will to please! Przytulanka z niego pierwsza klasa i każda okazja, by być pomizianym jest dobra. Na szczęście jest pierwszym psem w sforze, który być może zachowa umiar w okazywaniu radości na widok obcych. On wtedy patrzy na mnie – jak się ucieszę, to on również:)

Dnia 26.01.2020 r. nasz Gray sprawił, że łzy wzruszenia pokazały się w moich oczach, a rzadko płaczę:). W Będzinie, na swojej pierwszej w życiu wystawie, w wieku pół roku i trzech dni zdobył najpierw BOBa Puppy ( i to w bardzo wyrównanej stawce), a później w finałach …. pokonał wszystkie najpiękniejsze szczeniaki wystawy zdobywając tytuł BIS Puppy!!! Zabrakło mi słów. Czasem psy całe życie walczą o BISa, a on – w takim zgiełku, hałasie,  taki malutki zdobył taki tytuł…