O Mareeba

Witamy w Mareeba!

Mareeba to małe miasteczko położone w tropikalnej części Australii, na Far North Queensland, z 300 słonecznymi dniami w roku. Nie, niestety już tam nie mieszkamy, ale staramy się przenieść elementy tego raju na nasze rancho na Jurze.

Australijska Mareeba to miejsce, w którym spędziłam najszczęśliwszy czas w moim życiu i gdzie żyją ważni dla mnie ludzie. Ostateczna decyzja o opuszczeniu na zawsze tego zakątka świata i zamieszkaniu na stałe w Polsce była prawdopodobnie najtrudniejszą w moim życiu. Chciałam zabrać ze sobą coś typowo australijskiego, aby czuć się jak w domu, więc kupiłam Aussie !!! 🙂

Planowałam zakup psa tam, na czerwonym lądzie, ale porzuciłam ten pomysł, ponieważ owczarki australijskie w Australii albo są liniami „show” importowanymi z Czech (więc lepiej wybrać hodowlę bliżej i oszczędzić psu lotu), albo liniami „work”, które to psy NAPRAWDĘ muszą mieć zadania wypełniające cały dzień. Nie przystosowałyby się do życia w mieście z weekendowymi wyjazdami na  sesje pasterskie. Australijskie Aussie, ACD i kelpie są bardzo zrównoważonymi psami rodzinnymi i położą się wieczorem na werandzie u Twoich stóp i zasną, ale pod warunkiem, że mają za sobą dziesiątki kilometrów „w łapach” i ich umysł był zajęty pasieniem przez cały dzień.

Polska Mareeba powstała w 2016 roku – kupiliśmy wtedy naszego pierwszego psa i ziemię. Każdego roku pojawia się  u nas jeden lub dwóch kolejnych czworonogich mieszkańców. W tym roku były to kózki anglonubijskie – Ana i Anabell (nazywana popularnie Bambi, bo wygląda jak mała serenka).

Hodowla owczarków australijskich jest największym wyzwaniem, jakie podjęliśmy i jesteśmy świadomi odpowiedzialności, która jest nieodłączną częścią programu hodowlanego.

Raz w roku pojawia się u nas nowy miot, i po dwóch miesiącach pracy ze szczeniakami, sprzątaniu i karmieniu ich w nocy,  mamy nadzieję pozostać w kontakcie z nimi i ich przyszłymi rodzinami przez całe życie. Dlatego wybór odpowiedniego domu dla każdego szczenięcia, a także decyzja, czy podzielamy z potencjalnymi właścicielami podobne wartości w kwestii podejścia do zwierząt, są dla nas kluczowe.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące rasy lub chcieliby Państwo zostać właścicielami szczeniaka z Mareeba Bushland – zapraszamy do kontaktu. Staramy się, aby szczeniaki u nas wyhodowane były jak najbardziej uniwersalne – o umiarkowanym drive’ie, aby ich temperament i chęć do pracy nie uniemożliwiały odnalezienia się w rodzinie mieszkającej w mieście. Jednak w każdym miocie znajdzie się szczenię, dla którego będziemy preferowali dom, gdzie będzie możliwość codziennej pracy pasterskiej.

Choć rozumiemy urok niebieskich oczek i obecną modę na szczeniaczki o ubarwieniu merle, zalecamy, aby dobrze przemyśleć wybór rasy i jej przeznaczenie i nie decydować się na rasę ze względu na urodę Aussie. Są to bardzo wymagające psy o bardzo wysokiej inteligencji i nawet w Europie nadal silnie ukierunkowane na pracę. Na pewno nie jest to pies dla każdego choć pod jego urokiem jest większość miłośników czworonogów.

Jeżeli po przeczytaniu dostępnych informacji o rasie w poradnikach, obejrzeniu wielu filmów na YouTube i poznaniu kilku przedstawicieli rasy nadal Państwo są pewni, iż chcecie kolejnych 10-15 lat spędzić z Aussie przy boku – bardzo się cieszymy, że zdecydowaliście się dołączyć do właścicieli najinteligentniejszej rasy świata.

W zakładce MIOTY 1-B można podpatrzyć jak obecnie wyglądają i czym się zajmują wyhodowane przez nas pieski, a w zakładce  KONTAKT znajda Państwo nasze dane teleadresowe.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider