Meggie – rod. ABI Barber Aussie

Meg pojawiła się pierwsza i to ona nauczyła nas co to znaczy mieszkać z Aussie. Urodziła się 1 maja 2016r., a od lipca zamieszkała z nami.

Jest silnej budowy suką black tri o przepięknej głowie i uszach. Ma długi ogon klasycznie zakończony tzw. świeczką – białym znaczeniem. Kocha wszystkich ludzi i zwierzęta. Do tej pory okazywała wręcz przesadną radość każdemu nowo poznanemu człowiekowi, dopiero teraz, koło trzeciego roku życia reaguje jak typowy pies stróżujący – czeka na moją reakcję.

Jest moim cieniem od ponad 3 lat, psem bardzo łatwym w tresurze, karnym i posłusznym. Już jako malutki szczeniak bez problemu opanowała podstawowe komendy – łącznie z dłuższym  ZOSTAŃ.

Jest fanatyczką piłki nożnej. W swoją Jolly Ball może grać godzinami. Zawołana też zazwyczaj biegnie z piłką – a nóż się uda pograć.

Ma silny instynkt pasterski. Przy tym szczerze lubi swoje stadko kózek. Czasem zapomina, że kozy nie z tego gatunku i przynosi piłkę do stajni.

Bardzo ładnie się odnajduje na ringu – bez ekscytacji, sama od siebie wita się z sędzią przez podanie łapy lub przybicie piątki – nie wiem w sumie na jakiej podstawie wybiera formę przywitania. 🙂

Nie boi się niczego. W Sylwestra ogląda z nami sztuczne ognie. Ruch uliczny, strzały czy rogi byka – nie robią na Meggie wrażenia. Czasem wręcz za odważnie podchodzi do pasienia.

Jest ultra zdrowym psem. Nie miała w życiu nawet kataru 🙂 . Jedynie przez jeden dzień nie grała w piłkę – gdy nadziała się na ostry róg naszej Bambi.

Uwielbia psie ciasteczka z algami.

Chętnie jeździ samochodem – raz gdy zostawiłam otwarty bagażnik wskoczyła z nadzieją, że jedzie… wskoczyła prosto na skrzynkę jajek 🙂 .

Meg woli biegać niż chodzić. Jeżeli na coś można wskoczyć, lub zeskoczyć na pewno to uczyni. Regeneruje się natychmiastowo. Jest bardzo aktywnym psem i nie wiem czy można ją całkowicie zmęczyć. Na pewno super odnalazłaby się w psich sportach jednak z uwagi na jej wielkość wybraliśmy piłkę plus pasienie.

Badania:

HD: A
ED: 0/0
DM: +/+
CEA: +/+
HSF4: +/+
PRA: +/+
MDR1: +/-

Wszystkie powyższe badania są potwierdzone certyfikatami medycznymi.